Канадський дослідник Сіро Тревісанато на підставі документів епохи Хетського царства, що збереглися, зробив висновок про те, що перший досвід застосування біологічної зброї у військових діях відноситься до II тисячоліття до нашої ери.
Саме хети, на думку вченого, вперше почали використовувати біологічну зброю у військових діях - щоб ослабити військову міць сусідів вони відправляли їм заражених туляремією овець, що викликало мор у стані ворога.
Слід зазначити, що Царство Хетів утворилося в II тисячолітті до нашої ери у східній Анатолії. І войовничі хети регулярно влаштовували руйнівні набіги на сусідні держави.
Наприклад, відомий випадок, коли Хетському царству довелося вступити у війну з малоазійським державою Арцава. Шанси хетів вистояти у цій війні були невеликі, але перемозі Арцави перешкодила нова епідемія, джерелом якої були дикі вівці, яких місцеві жителі забирали у свої стада.
Дослідник Тревісанато вивчив документи епохи Хетського царства, що збереглися, і прийшов до висновку, симптоми захворювання, що отримало назву хетський мор відповідають симптомам туляремії - особливо небезпечної інфекції, збудниками якої є бактерії Francisella tularensis.
Найчастіше рознощиками туляремії є гризуни, можливо також зараження овець, свиней, коней і інших домашніх тварин. Людина заражається туляремією через укуси кровоссальних комах і за відсутності лікування від туляремії вмирає до 15% хворих.